Мобилна навигација

Генерички селектори
Само точни совпаѓања
Барај во насловот
Пребарувајте во содржината
Избор на типови на објава
Контакт

Vanguard се изложува на BSG Live 2024 година

17-ти до 20-ти јуни 2024 година
< Назад на настаните
Излагаме во британското здружение за гастроентерологија во живо од 17-ти до 20-ти јуни 2024 година, ICC Бирмингем.

Vanguard Healthcare Solutions ќе биде на штандот Б7 во сала 4 во ICC во Бирмингем и ќе им покаже на посетителите како, специјализирани исклучиво за здравствена заштита, ние сме единствено способни да обезбедиме висококвалитетна, флексибилна, клиничка инфраструктура и услуги со темпо.

Британското здружение за гастроентерологија е фокусирано на промоција на гастроентерологија и хепатологија. Има над четири илјади членови извлечени од редот на лекари, хирурзи, патолози, радиолози, научници, медицински сестри и АХП. 

На овој настан, ќе разговараме со гостите за тоа како Vanguard Healthcare Solutions обезбедуваат целосно комплетна патека на пациентот со нашите Апартмани за ендоскопија. Нашите комплети за ендоскопија се достапни во опции за единечна или двојна процедура каде што се обезбедени капацитети за деконтаминација за флексибилна репроцесирање на ендоскоп. Тие обезбедуваат пространа работна средина контролирана од климата со природна светлина, дизајнирана и опремена во консултација со персоналот на првата линија. Тие можат да се инсталираат за неколку часа и да станат оперативни по краток период на пуштање во работа.

Дојдете и посетете не на штандот Б7 за да дознаете повеќе за нашите понуди за мобилни, модуларни и мешани модалитети или да резервирате состанок еден-на-еден со тимот на Vanguard за да разговарате за вашите клинички потреби, контактирајте со нас на
[email protected] или регистрирајте се подолу.

Контактирајте не

Вашето име(Задолжително)

Адреса

Идни комуникации(Задолжително)
Дали би сакале да добивате идни комуникации од Vanguard Healthcare Solutions за производи и услуги, билтени, ажурирања за случувања, семинари и настани?

Ова поле е за целите на валидација и треба да се остави непроменето.

Споделете го ова:

Можно е и ова да ти се допаѓа...

Vanguard Healthcare Solutions објавува нова бела книга

„Намалување на листите на чекање, генерирање средства, подобрување на животот: воспоставување хируршки центар“ На 22 април 2024 година, високи лидери од здравствените трустови во Велика Британија се состанаа во Ковентри на дискусија за тркалезна маса за воспоставување и оптимизација на хируршки центри. Со кој претседаваше Крис Блеквел-Фрост, состанокот започна со сесија на прашања и одговори, фокусирана на хируршкиот центар во Јужна […]
Прочитај повеќе

Vanguard изложува и лансира нова бела книга на NHS ConfedExpo 2024

Придружете ни се на штандот Б2 во Манчестер Централ на 12-ти и 13-ти јуни за NHS ConfedExpo 2024.
Прочитај повеќе

Vanguard Healthcare Solutions се финалисти на HCSA EIS

Vanguard Healthcare Solutions влезе во потесен избор како финалист на HCSA EIS за Мидлендс и Источна Англија
Прочитај повеќе

Vanguard здравствени решенија
Unit 1144 Regent Court, The Square, Gloucester Business Park, Gloucester, GL3 4AD

Е-пошта:
[email protected]
crossmenu

Изгледа дека сте во САД

Имаме различна локација (www.q-bital.com) која подобро одговара на вашата локација

Click here to change sites

Останете на оваа страница