Мобилна навигација

Генерички селектори
Само точни совпаѓања
Барај во насловот
Пребарувајте во содржината
Избор на типови на објава
Контакт

Vanguard Healthcare Solutions на Европската конференција за дизајн на здравствена заштита

13-14 јуни 2022 година
< Назад на настаните
Со задоволство можеме да споделиме дека Vanguard и Q-bital Healthcare Solutions ќе бидат изложени на 8-та годишна конференција за дизајн на европски здравствени услуги во јуни.

Со задоволство можеме да објавиме дека Vanguard и Q-bital Healthcare Solutions ќе бидат изложени на 8ти годишен Европски дизајн за здравствена заштита конференција на Кралскиот колеџ за лекари на 13ти-14ти јуни 2022 година.

Со седиште во ОК, со регионални канцеларии во Холандија, Шведска и Австралија, Vanguard и Q-bital ќе покажат како можат да им помогнат на давателите на здравствени услуги да се вратат попаметни преку мобилни и модуларни решенија за дополнителни и заменски капацитети.

Присуството на компанијата следи по значителните успеси на неодамнешните проекти, вклучително и неодамнешната инсталација на модуларни хируршки центри и на двете Болницата на кралицата Марија во Лондон и болницата Принц Филип во Ланели.

Сарка Олдам, менаџер за развој на бизнис и партнерства ќе присуствува на настанот и ќе биде достапен за состаноци, лично и виртуелно, во текот на целото времетраење доколку сакате да разговарате за уникатните потреби на вашиот здравствен систем. Понатаму, Питер Спришински, државен менаџер за Q-bital Healthcare Solutions (APAC) ќе присуствува на интернет и ќе биде достапен за виртуелни состаноци.

Vanguard и Q-bital ќе бидат изложени на конференцијата во Кралскиот колеџ за лекари, 11 St Andrews Place, Лондон, NW 1 4LE помеѓу 08:45 и 17:00 часот. Овој настан ќе послужи како брилијантна можност да ги прикажеме приспособените решенија што можеме да ги понудиме за да ги задоволиме уникатните потреби на глобалните даватели на здравствена заштита.

Линдзи Дрансфилд, главен комерцијален директор во Vanguard Healthcare Solutions рече: „Овој настан служи како наш прв настан лично во ОК од почетокот на пандемијата „Ковид-19“ и ќе обезбеди одлична можност за Vanguard и Q-bital да покажат како тие најдобро можат да одговорат на потребите на секоја болница нарачана. Со нетрпение очекуваме да присуствуваме и онлајн и лично“.

Споделете го ова:

Можно е и ова да ти се допаѓа...

Vanguard носи оперативен театар Laminar Flow во The Operating Theatres North Show 2024

The Operating Theatres North Show 2024 - 8 февруари 2024 година, Стадионот Етихад, Манчестер
Прочитај повеќе

Vanguard се изложува на European Healthcare Design 2024

Излагаме на Европскиот дизајн за здравствена заштита 2024 година на Кралскиот колеџ за лекари, Лондон од 10-ти до 12-ти јуни.
Прочитај повеќе

Нашата изложба во Healthcare Estates 2023 година

Конференција и изложба на Институтот за здравствено инженерство и управување со имот (IHEEM) - 10-ти и 11-ти октомври 2023 година, Централ Манчестер.
Прочитај повеќе

Vanguard здравствени решенија
Unit 1144 Regent Court, The Square, Gloucester Business Park, Gloucester, GL3 4AD

Е-пошта:
[email protected]
crossmenu

Изгледа дека сте во САД

Имаме различна локација (www.q-bital.com) која подобро одговара на вашата локација

Click here to change sites

Останете на оваа страница