Мобилна навигација

Генерички селектори
Само точни совпаѓања
Барај во насловот
Пребарувајте во содржината
Избор на типови на објава
Контакт

Vanguard Healthcare Solutions се пресели

28 април 2022 година
< Назад на вести

Водечкиот давател на здравствени простори во ОК, Vanguard Healthcare Solutions, го пресели своето седиште на нова локација во деловниот парк Глостер, Брокворт.

По период на значителен раст и релаксирање на регулативите за работа од дома, Vanguard одлучи да го пресели своето седиште на нова локација во Брокворт. Овој потег е поставен за да се приспособи на зголемениот број канцелариски персонал.

Распоредот на дуплекс канцелариите содржи кујна на секој кат, сали за видео конференции, сали за состаноци и социјални области. Vanguard посвети особено внимание на барањата од вработените, со вклучување на стоечки маси, повеќе посебни простории за состаноци и простори за благосостојба.

Олеснување на соработката на идеи помеѓу поединци во сите области на бизнисот, распоредот на отворениот план на канцеларијата гарантира дека секој член на тимот Vanguard останува достапен и пристапен. Канцеларијата останува отворена за сите вработени во Vanguard и ќе биде фантастична можност за членовите на тимот, стари и нови, да споделуваат идеи.

Тоби Говерс, Главниот финансиски директор на Vanguard рече: „Во текот на последните неколку години Vanguard доживеа период на значителен раст и вработените одлично се снајдоа со ова со оглед на прилагодувањето на барањата за работа од дома. Новиот простор ќе помогне во поддршката на исклучителниот раст што го доживува Vanguard, кој постои како центар за лекарите и канцеларискиот персонал да споделуваат идеи и да развијат долготрајни работни односи еден со друг.

Споделете го ова:

< Назад на вести

Можно е и ова да ти се допаѓа...

Vanguard Healthcare Solutions објавува нова бела книга

„Намалување на листите на чекање, генерирање средства, подобрување на животот: воспоставување хируршки центар“ На 22 април 2024 година, високи лидери од здравствените трустови во Велика Британија се состанаа во Ковентри на дискусија за тркалезна маса за воспоставување и оптимизација на хируршки центри. Со кој претседаваше Крис Блеквел-Фрост, состанокот започна со сесија на прашања и одговори, фокусирана на хируршкиот центар во Јужна […]
Прочитај повеќе

Vanguard изложува и лансира нова бела книга на NHS ConfedExpo 2024

Придружете ни се на штандот Б2 во Манчестер Централ на 12-ти и 13-ти јуни за NHS ConfedExpo 2024.
Прочитај повеќе

Vanguard се изложува на BSG Live 2024 година

Излагаме во британското здружение за гастроентерологија во живо од 17-ти до 20-ти јуни 2024 година, ICC Бирмингем.
Прочитај повеќе

Vanguard здравствени решенија
Unit 1144 Regent Court, The Square, Gloucester Business Park, Gloucester, GL3 4AD

Е-пошта:
[email protected]
crossmenu

Изгледа дека сте во САД

Имаме различна локација (www.q-bital.com) која подобро одговара на вашата локација

Click here to change sites

Останете на оваа страница