Мобилна навигација

Генерички селектори
Само точни совпаѓања
Барај во насловот
Пребарувајте во содржината
Избор на типови на објава
Контакт

Vanguard Healthcare Solutions назначува нов извршен директор

6 декември, 2022 година
< Назад на вести
Групацијата Vanguard (Vanguard Healthcare Solutions и Q-bital Healthcare Solutions), водечки глобален снабдувач на пазарот на флексибилна клиничка инфраструктура, го назначи Крис Блеквел-Фрост за нов главен извршен директор.

Крис Блеквел-Фрост ќе го наследи сегашниот извршен директор Дејвид Кол, кој ќе се повлече од функцијата на крајот на 2022 година, откако одбележа 40 години работа во секторот за здравство и социјална заштита.

Крис ќе ја преземе позицијата на 1 јануари 2023 година. Како фармацевт по обука, Крис има повеќе од 25 години искуство во развој на стратегија и бизнис, комерцијален, продажба, маркетинг, спојувања и превземања и развој на понуди во здравствениот и фармацевтскиот сектор.

Тој се приклучи на Nuffield Health во 2016 година, првично како главен директор за клиенти со одговорност за маркетинг, комуникации и бренд заедно со продажбата, комерцијалниот и развојот на предлогот. Од 2020 година, тој дејствува како главен директор за стратегија во Nuffield со одговорност за стратегија, бренд и корпоративен развој, покрај имотот и канцеларијата за трансформација. Претходно работеше во Lloyds Pharmacy и AAH Pharmaceuticals.

Дејвид Кол рече: „Групата Vanguard значително порасна во последните неколку години и моментално е на патеката четврта рекордна година по ред. Под водство на Крис, бизнисот ќе продолжи понатаму да се интернационализира и диверзифицира.

„Крис носи со себе енергија, поттик и искуство да ја води организацијата низ следната фаза на раст и промени. Се оддалечувам по речиси шест години водење на компанијата знаејќи дека ја има вистинската личност на чело“.
Дејвид Кол

Крис додаде: „Среќен сум што се приклучувам на компанијата и со нетрпение очекувам да работам заедно со тимот додека продолжуваме да им помагаме на нашите колеги ширум светот да го зголемат пристапот до системите за здравствена заштита и да ги подобрат резултатите од пациентите.

„Групата Vanguard има оправдана репутација за нејзината способност да креира и брзо да испорачува решенија кои им овозможуваат на болниците и здравствените системи да обезбедат зголемен капацитет и основни хируршки и дијагностички процедури во висококвалитетни клинички средини во ОК, Европа и Австралија“.

Споделете го ова:

< Назад на вести

Можно е и ова да ти се допаѓа...

Nuffield Health Tees Hospital и Vanguard започнуваат со изградба на две нови операциони сали за да им помогнат на NHS и приватните пациенти

Започна изградбата за да се создадат две нови операциони сали во болницата Nuffield Health Tees, дел од пошироката хуманитарна организација Nuffield Health. Vanguard Healthcare Solutions води во изградбата на двокатна наменска екстензија за сместување на две модерни, пространи операциони сали, заменувајќи ги сегашните две постоечки операциони сали во болницата стари 43 години
Прочитај повеќе

Vanguard може да помогне во справувањето со недостатокот на пристап до операционите сали, идентификуван од RCS

Пописот на хируршката работна сила на RCS 2023 година покажува дека проблемите со пристапот до операционите сали придонесуваат за долго време на чекање за болничко лекување низ ОК
Прочитај повеќе

Vanguard носи оперативен театар Laminar Flow во The Operating Theatres North Show 2024

The Operating Theatres North Show 2024 - 8 февруари 2024 година, Стадионот Етихад, Манчестер
Прочитај повеќе

Vanguard здравствени решенија
Unit 1144 Regent Court, The Square, Gloucester Business Park, Gloucester, GL3 4AD

Е-пошта:
[email protected]
crossmenu

Изгледа дека сте во САД

Имаме различна локација (www.q-bital.com) која подобро одговара на вашата локација

Click here to change sites

Останете на оваа страница