Përzgjedhës gjenerikë
Vetëm ndeshjet e sakta
Kërkoni në titull
Kërkoni në përmbajtje
Zgjedhësit e llojit të postimit
Kontaktoni

Vanguard Healthcare Solutions emëron CEO të ri

6 Dhjetor, 2022
< Kthehu te lajmet
Vanguard Group (Vanguard Healthcare Solutions dhe Q-bital Healthcare Solutions), një ofrues kryesor global në treg i infrastrukturës klinike fleksibël, ka emëruar Chris Blackwell-Frost si Kryeshefin e ri Ekzekutiv.

Chris Blackwell-Frost do të pasojë CEO aktual David Cole, i cili do të largohet nga posti në fund të vitit 2022, pasi ka shënuar 40 vjet punë në sektorin e shëndetësisë dhe kujdesit social.

Chris do të marrë pozicionin më 1 janar 2023. Një farmacist nga trajnimi, Chris ka më shumë se 25 vjet përvojë në zhvillimin e strategjisë dhe biznesit, komercial, shitje, marketing, bashkime dhe blerje, dhe zhvillimin e propozimeve në të gjithë sektorët e kujdesit shëndetësor dhe farmaceutik.

Ai iu bashkua Nuffield Health në vitin 2016, fillimisht si Kryeshefi i Klientit me përgjegjësi për marketingun, komunikimin dhe markën së bashku me shitjet, zhvillimin komercial dhe të propozimeve. Që nga viti 2020, ai ka vepruar si Drejtor i Strategjisë në Nuffield me përgjegjësi për strategjinë, markën dhe zhvillimin e korporatës, përveç pronës dhe zyrës së transformimit. Ai ka punuar më parë në Lloyds Pharmacy dhe AAH Pharmaceuticals.

David Cole tha: “Grupi Vanguard është rritur ndjeshëm gjatë viteve të fundit dhe aktualisht është në rrugën e duhur për një vit rekord të katërt me radhë. Nën udhëheqjen e Chris, biznesi do të vazhdojë të ndërkombëtarizohet dhe të diversifikohet më tej.

“Chris sjell me vete energjinë, nxitjen dhe përvojën për të udhëhequr organizatën përmes asaj faze të ardhshme të rritjes dhe ndryshimit. Unë largohem pas gati gjashtë vjetësh që drejtoj kompaninë duke e ditur se ajo ka personin e duhur në krye.”
David Cole

Chris shtoi: “Jam i kënaqur që bashkohem me kompaninë dhe mezi pres të punoj së bashku me ekipin ndërsa vazhdojmë të ndihmojmë kolegët tanë në mbarë botën të rrisin aksesin në sistemet e kujdesit shëndetësor dhe të përmirësojnë rezultatet e pacientëve.

"Grupi Vanguard ka një reputacion të justifikuar për aftësinë e tij për të krijuar dhe ofruar me shpejtësi zgjidhje që u mundësojnë spitaleve dhe sistemeve shëndetësore të ofrojnë kapacitete të shtuara dhe procedura thelbësore kirurgjikale dhe diagnostike në mjedise klinike me cilësi të lartë në MB, Evropë dhe Australi."

Shperndaje kete:

< Kthehu te lajmet

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...

Vanguard Healthcare Solutions publikon një letër të re të bardhë

"Reduktimi i listave të pritjes, gjenerimi i fondeve, përmirësimi i jetës: krijimi i një qendre kirurgjikale" Më 22 prill 2024, drejtues të lartë nga e gjithë fondet e kujdesit shëndetësor në Mbretërinë e Bashkuar u takuan në Coventry për një tryezë të rrumbullakët diskutimi rreth krijimit dhe optimizimit të qendrave kirurgjikale. Kryesuar nga Chris Blackwell-Frost, takimi filloi me një seancë pyetje-përgjigje, duke u fokusuar në qendrën kirurgjikale në jug […]
Lexo më shumë

Vanguard po ekspozon dhe po lançon një letër të re të bardhë në NHS ConfedExpo 2024

Bashkohuni me ne në stendën B2 në Manchester Central më 12 dhe 13 qershor për NHS ConfedExpo 2024.
Lexo më shumë

Vanguard po ekspozon në BSG Live 2024

Ne po ekspozojmë në Shoqërinë Britanike të Gastroenterologjisë Live në datat 17 - 20 qershor 2024, ICC Birmingham.
Lexo më shumë

Zgjidhjet e kujdesit shëndetësor Vanguard
Njësia 1144 Regent Court, The Square, Gloucester Business Park, Gloucester, GL3 4AD

crossmenu

Duket sikur jeni në Shtetet e Bashkuara

Ne kemi një faqe të ndryshme (www.q-bital.com) që i përshtatet më mirë vendndodhjes suaj

Click here to change sites

Qëndroni në këtë faqe