Мобилна навигација

Генерички селектори
Само точни совпаѓања
Барај во насловот
Пребарувајте во содржината
Избор на типови на објава
Контакт

Одбележување на 75 години од NHS

5 јули, 2023 година
< Назад на вести
NHS го достигна својот 75-ти роденден и нашите луѓе ја слават оваа пресвртница низ ОК.

Во среда на 5 јули се навршуваат 75 години од создавањето на NHS. Основана во 1948 година, NHS обезбедува услуга на која и завидуваат неколку нации. За да ја одбележат оваа годишнина, некои наши луѓе ја одбележаа оваа пригода со звезди, транспаренти и торта! Огромно го цениме NHS и Vanguard Healthcare Solutions е горда што е доверлив партнер со повеќе од 20 години искуство во обезбедување поддршка и обезбедување низа објекти за проширување на границите на обезбедувањето здравствена заштита.

Горди сме што ги нарекуваме работниците во NHS наши пријатели и колеги.

Среќен роденден NHS!

Споделете го ова:

< Назад на вести

Можно е и ова да ти се допаѓа...

Vanguard Healthcare Solutions објавува нова бела книга

„Намалување на листите на чекање, генерирање средства, подобрување на животот: воспоставување хируршки центар“ На 22 април 2024 година, високи лидери од здравствените трустови во Велика Британија се состанаа во Ковентри на дискусија за тркалезна маса за воспоставување и оптимизација на хируршки центри. Со кој претседаваше Крис Блеквел-Фрост, состанокот започна со сесија на прашања и одговори, фокусирана на хируршкиот центар во Јужна […]
Прочитај повеќе

Vanguard изложува и лансира нова бела книга на NHS ConfedExpo 2024

Придружете ни се на штандот Б2 во Манчестер Централ на 12-ти и 13-ти јуни за NHS ConfedExpo 2024.
Прочитај повеќе

Vanguard се изложува на BSG Live 2024 година

Излагаме во британското здружение за гастроентерологија во живо од 17-ти до 20-ти јуни 2024 година, ICC Бирмингем.
Прочитај повеќе

Vanguard здравствени решенија
Unit 1144 Regent Court, The Square, Gloucester Business Park, Gloucester, GL3 4AD

Е-пошта:
[email protected]
crossmenu

Изгледа дека сте во САД

Имаме различна локација (www.q-bital.com) која подобро одговара на вашата локација

Click here to change sites

Останете на оваа страница