Përzgjedhës gjenerikë
Vetëm ndeshjet e sakta
Kërkoni në titull
Kërkoni në përmbajtje
Zgjedhësit e llojit të postimit
Kontaktoni

Teatri i rrjedhës laminare i instaluar në Shetland

17 janar, 2022
< Kthehu te lajmet
Ofruesi kryesor i infrastrukturës mjekësore në Mbretërinë e Bashkuar instalon zgjidhje të lëvizshme kirurgjikale në Spitalin Gilbert Bain për të luftuar ngarkesën kirurgjikale në Shetland dhe Orkney.

NJË PARTNERITET ndërmjet ofruesit kryesorë të infrastrukturës mjekësore në MB dhe NHS Shetland do të ndihmojë qindra pacientë të marrin procedura thelbësore të vonuara nga pandemia - duke përfshirë disa që nuk janë kryer kurrë më parë në ishull.

Një celular rrjedhje laminare salla operative nga Vanguard Healthcare Solutions është instaluar në Spitalin Gilbert Bain. Gjatë 12 javëve të ardhshme, spitali vlerëson se deri në 400 pacientë nga i gjithë Shetland dhe Orkney do të përfitojnë nga procedurat e kataraktit dhe veshëve, hundës dhe fytit të kryera në institucion. Përveç kësaj, për herë të parë ndonjëherë, zëvendësimet e kyçeve do të kryhen në Shetland.

Objekti është një teatër i lëvizshëm i rrjedhës laminare i cili, i projektuar dhe ndërtuar nga Vanguard, ofron një dhomë anestezie, sallë operacioni, zonë rikuperimi me dy krevate në fazën e parë, dhomë zhveshjeje të stafit dhe zona shërbimi. Specifikimi i rrjedhës laminare ofron ajër mjedisor të filtruar HEPA, në përputhje me Gradën A EUGMP, me deri në 600 ndryshime ajri në orë që kalojnë mbi pacientin, të nevojshme për punën ortopedike. Është i lidhur pa probleme me godinën kryesore të spitalit nëpërmjet një korridori të ndërtuar posaçërisht.

Projekti financohet nga qeveria skoceze dhe teatri celular është siguruar në njohjen që pacientët e Ishujve të Veriut nuk kishin mundur të udhëtonin për procedura gjatë bllokimit, duke rezultuar në një numër të madh të operacioneve. laminar flow operating theatre Kryeinfermierja në detyrë e NHS Shetland, Amanda McDermott tha se vonesat kishin dëmtuar cilësinë e jetës së njerëzve dhe shtoi: "Pa teatrin celular, njerëzit mund të kishin mbetur duke pritur për vite më shumë për procedurat."

Drejtoresha e Infermierisë dhe Shërbimeve Akute Kathleen Carolan është drejtuese e projektit për teatrin celular. Ajo tha: “Gjashtë muaj punë ka shkuar në përgatitjen për mbërritjen e objektit dhe projekti ka përfshirë një sërë ekipesh në të gjithë NHS Shetland dhe organizata partnere.

“Vanguard solli objektin në Gilbert Bain muajin e kaluar. Që atëherë, ekipet kanë punuar për t'u përgatitur për pacientët e saj të parë që u mirëpritën në fillim të kësaj jave.

Menaxherja e kontratës klinike në Vanguard, Angela Prince, tha: “Ne jemi të kënaqur që po punojmë së bashku me NHS Shetland dhe ekipin në Gilbert Bain për të ofruar kapacitet shtesë teatrore në këtë mënyrë dhe për të ndihmuar qindra pacientë të marrin procedurat thelbësore.

“Që nga mbërritja e objektit në fund të muajit të kaluar, është duke u punuar për ta vënë në funksionim dhe integrimi i tij ka qenë krejtësisht i qetë. Jemi të entuziazmuar që ky objekt do të luajë një rol të rëndësishëm për t'i ndihmuar njerëzit të kenë më shpejt akses në procedurat që mund të ndryshojnë jetën. ”

Shperndaje kete:

< Kthehu te lajmet

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...

Vanguard Healthcare Solutions publikon një letër të re të bardhë

"Reduktimi i listave të pritjes, gjenerimi i fondeve, përmirësimi i jetës: krijimi i një qendre kirurgjikale" Më 22 prill 2024, drejtues të lartë nga e gjithë fondet e kujdesit shëndetësor në Mbretërinë e Bashkuar u takuan në Coventry për një tryezë të rrumbullakët diskutimi rreth krijimit dhe optimizimit të qendrave kirurgjikale. Kryesuar nga Chris Blackwell-Frost, takimi filloi me një seancë pyetje-përgjigje, duke u fokusuar në qendrën kirurgjikale në jug […]
Lexo më shumë

Vanguard po ekspozon dhe po lançon një letër të re të bardhë në NHS ConfedExpo 2024

Bashkohuni me ne në stendën B2 në Manchester Central më 12 dhe 13 qershor për NHS ConfedExpo 2024.
Lexo më shumë

Vanguard po ekspozon në BSG Live 2024

Ne po ekspozojmë në Shoqërinë Britanike të Gastroenterologjisë Live në datat 17 - 20 qershor 2024, ICC Birmingham.
Lexo më shumë

Zgjidhjet e kujdesit shëndetësor Vanguard
Njësia 1144 Regent Court, The Square, Gloucester Business Park, Gloucester, GL3 4AD

crossmenu

Duket sikur jeni në Shtetet e Bashkuara

Ne kemi një faqe të ndryshme (www.q-bital.com) që i përshtatet më mirë vendndodhjes suaj

Click here to change sites

Qëndroni në këtë faqe