Selectoare generice
Doar potriviri exacte
Cauta in titlu
Căutați în conținut
Selectoare tip post
a lua legatura
Acasă

Practicant de teatru

În calitate de practician de teatru, veți fi responsabil pentru furnizarea de îngrijire a pacienților în facilitățile mobile Vanguard în numele unui spital gazdă.

Suntem un furnizor britanic, privat, internațional de servicii clinice și infrastructură, care sprijină clienții din domeniul sănătății din Marea Britanie și din întreaga lume.

Facilitățile noastre modulare și mobile, concepute și construite special, oferă clienților noștri săli de operație, secții, apartamente de endoscopie și unități de decontaminare și diagnosticare noi sau de înlocuire. Ca parte a soluției noastre pentru clienții noștri, îi sprijinim și cu echipe și echipamente clinice.

Cu o echipă în creștere rapidă de peste 150 de colegi la nivel internațional, valorile noastre definesc modul în care facem afaceri cu clienții noștri, pe plan intern și extern: Axat pe pacient; inovator; receptiv; Pasionat; Lucru in echipa.

Ne alăturați într-o parte interesantă a călătoriei noastre, pe măsură ce creștem și ne diversificăm.

Fisa postului

În calitate de practician de teatru, veți fi responsabil pentru furnizarea de îngrijire a pacienților în facilitățile mobile Vanguard în numele unui spital gazdă. Veți avea experiență actuală în cel puțin două dintre domeniile principale de lucru, anestezie, scrub chirurgical, recuperare și endoscopie.

Responsabilitățile includ întotdeauna menținerea unui mediu de lucru sigur și eficient și asigurarea menținerii unui standard ridicat de expertiză și profesionalism în toate activitățile clinice. Acest lucru se va realiza prin aplicarea riguroasă și consecventă a politicilor și procedurilor spitalicești ale companiei și ale clienților.

Vi se poate cere să lucrați ca parte a unei echipe Vanguard, ca unic reprezentant al Vanguard într-o echipă de spital gazdă sau ca facilitator de unitate.

Flexibilitate

Postul necesită flexibilitate, deoarece implică călătorii considerabile în Marea Britanie, inclusiv nopți și timp departe de casă.

Responsabilități cheie

  • Demonstrați cunoștințe despre unitățile Vanguard, inclusiv verificări zilnice, săptămânale și lunare.
  • Asigurarea că unitatea rămâne operațională, asigurându-vă că toate echipamentele și sistemele unității funcționează corect și că mediul este sigur și curat.
  • Raportarea incidentelor acolo unde este cazul.
  • Dezvoltați practica clinică prin împărtășirea cunoștințelor cu co-profesioniștii și participați la procesul de audit clinic.
  • Dezvoltați și mențineți o bună comunicare și relații cu toți colegii din cadrul Vanguard și cu tot personalul de pe site-urile Clientului.
  • Reprezentarea companiei zilnic la spitalul Clientului.
  • Dorința de a învăța abilități complementare care includ endoscopie și asistență medicală de secție.
  • Pentru a lucra într-un mediu de endoscopie sau secție atunci când este necesar.
  • Să acționeze ca gardian de pompieri al unității conform descrierea postului de gardian de pompieri Vanguard, după cum este necesar.
  • Orice alte sarcini rezonabile pe care vi se cere să le îndepliniți.
  • Asigurați-vă că dezvoltarea profesională continuă și înregistrarea profesională relevantă sunt menținute.
  • Toți angajații sunt așteptați să promoveze și să lucreze în cadrul cadrului de management al calității Vanguard în orice moment

Cunoștințe, abilități și experiență

Esenţial
  • Calificare profesională, relevantă referitoare la acest domeniu de activitate (NMC HCPC) cu înregistrare la zi.
  • Experiență în două dintre următoarele: anestezie; scrub chirurgical; recuperare cu dorința de a se antrena într-o a treia competență.
  • Experiență și competență clinică demonstrată în sălile de operație.
  • Deținător al unui permis de conducere complet din Regatul Unit.
  • Abordare flexibilă și adaptabilă, cu capacitatea de a se adapta în medii în continuă schimbare.
  • Proactiv și automotivat, cu dorința de a învăța noi abilități.
  • Posedă un nivel ridicat de conștientizare de sine.
  • Abilitatea de a lucra independent și în cadrul unei echipe.
  • Înțelegerea practicii curente în domeniul sănătății.
  • Abilitati de comunicare si management al relatiilor.
  • Cunoștințe Microsoft Office pentru a include MSExcel, MSWord.
De dorit
  • Instruire obligatorie relevantă actualizată de exemplu: manipulare manuală; resuscitare; controlul infecției.

Beneficiile noastre

Mod de viata

Concediul de odihnă anual
  • 5 săptămâni pe an (aprilie – martie) + sărbători legale din Marea Britanie. + opțiune de cumpărare/vânzare 1 săptămână de concediu anual.
Mașină
  • Alocație sau mașină de serviciu
Schema de reduceri pentru angajați
  • Schemă de reduceri online pentru furnizorii de retail, sănătate, timp liber și stil de viață
Asigurare de viata
  • 4 x salariu anual, până la vârsta de 75 de ani
Pensiune
  • Contribuția companiei de 5%. Contribuția angajaților este de 5% care poate fi mărită în orice moment.
Familie prietenoasa
  • Concediul de maternitate și plata legală
  • Concediul de paternitate și plata legală
  • Concediul parental partajat și plata legală
Recunoașterea angajaților
  • Vanguardian premii
  • Evenimente de sărbătoare a personalului
  • Premii pentru servicii lungi
  • Schema de recomandare a angajaților

Mediu, social și guvernare

ESG

Ne luăm responsabilitățile în serios și lucrând în parteneriat cu ARK Business Conservation Projects și Year Hear, avem oportunități pentru membrii echipei de a se implica în activități și inițiative care susțin strategia noastră ESG: inclusiv zile de voluntariat; contribuția de mediu și proiecte durabile.

Bunăstare

Concediu medical plătit
  • Până la 4 săptămâni de plată integrală (după 3 ani de serviciu).
COVID-19
  • Susținem programul de vaccinare și încurajăm toți angajații să fie vaccinați.
  • Pentru COVID confirmat, absența de boală se plătește inclusiv în perioada de probă.
Crize de gripă
  • Rambursat integral
Plan de numerar pentru asistență medicală (include terapii alternative)
  • Recuperați banii înapoi din cheltuielile dumneavoastră medicale zilnice – stomatologie, optică, podologie, terapie profesională (care include fizioterapie, osteopatie, chiropraxie, homeopatie, hipnoterapie și reflexoterapie) consultație și teste speciale, screening de sănătate, evaluare online a stilului de viață.
  • Acces GP 24/7 cu acoperire la nivel mondial și serviciu privat de prescripție medicală.
  • Programul de asistență pentru angajați, care include consiliere confidențială și servicii de asistență telefonică.
Schema Cycle to Work
  • Schema de sacrificiu salarial care vă permite să achiziționați un nou ciclu de până la valoarea de 1000 GBP
Primul ajutor pentru sănătate mintală
  • Am instruit personal de prim ajutor în sănătate mintală în întreaga organizație.

Dezvoltare

Abonamente profesionale anuale
  • Rambursăm un membru/abonament profesional pe an.
Acorduri de studiu
  • Susținem mulți dintre membrii echipei noastre cu studii profesionale ca parte a dezvoltării carierei lor.
Instruire obligatorie plătită
  • Pentru tot personalul clinic, organizăm pregătire anuală obligatorie în weekend și aceasta este plătită la rata orelor suplimentare relevante.

Cum se aplică

Dacă sunteți un clinician inovator și pasionat, ne-ar plăcea să auzim de la dvs. Pentru mai multe informații sau pentru a aplica, trimiteți CV-ul și scrisoarea de intenție, inclusiv așteptările salariale, la: [email protected]

Aplica pentru acest post

La nivel național
Cu normă întreagă
Permanent

Vanguard Soluții de asistență medicală
Unitatea 1144 Regent Court, The Square, Gloucester Business Park, Gloucester, GL3 4AD

crossmenu

Se pare că ești în Statele Unite

Avem un alt site (www.q-bital.com) care se potrivește mai bine locației dvs.

Click here to change sites

Rămâneți pe acest site